Dahua LM24-E230C 24-Inch Full HD Curved Gaming Monitor, 165HZ
Dahua LM24-E230C 23.6’’ FHD Monitor:
  1. Comfortable 1500R curvature for immersive visuals
  2. 1920*1080 resolution for clear and vivid pictures
  3. VA panel with wide viewing angles and frameless design
  4. Wide color gamut: 99% sRGB, 83% NTSC, 85% DCI-P3, 80% Adobe RGB
  5. 165Hz refresh rate for faster targeting and reduced lag
  6. Adaptive sync for eliminating picture lagging and tearing
SKU: LM24-E230C Category:
Description
Stay ahead of the game with a lightning-fast 165Hz refresh rate, eliminating picture lagging and ensuring you never miss a beat. The 1ms response time minimizes motion blur, allowing you to aim at targets with precision and speed.
Technical Specifications:
  1. Model: Dahua LM24-E230C
  2. Screen Size: 23.6 inches
  3. Panel Type: VA
  4. Aspect Ratio: 16:9
  5. Resolution: 1920×1080
  6. Backlight: E-LED
  7. Brightness: 250 nits (typical)
  8. Contrast Ratio: 3000:1
  9. Color Support: 99% sRGB, 83% NTSC, 85% DCI-P3, 80% Adobe RGB
  10. Viewing Angle: 178°(H)/178°(V)
  11. Response Time (MPRT): 1ms (max)
  12. Refresh Rate: 165Hz (max)
Connectivity:
  1. Interface: DP1.2×1, HDMI 1.4×2, Audio out×1
General:
  1. Power Supply: DC 12V 2.5A
  2. Power Type: Adapter
  3. Power Consumption (Standard): TYP. 24W, MAX. 35 W
  4. Power Consumption (Standby): <0.5W
  5. Net Weight: 3.2kg
  6. Gross Weight: 4.9kg
  7. Tilt Angles: -5°±2°/15°±2°
  8. VESA Mount: 75x75mm
Dimensions:
  1. Without Stand: 537.86333.5473.96mm
  2. Package: 630149407mm
Work Environment:
  1. Temperature: 0°~40°(32°F~104°F)
  2. Humidity: 10%~85%